به گزارش "فرازنیوز" چهارمین همایش و نمایشگاه تاورکرین ها-جرثقیل های برجی جرثقیل های سقفی و دروازه ای و جرثقیل های ماشینی-متحرک لیفتراک ها و بالابرها و صنایع وابسته همچون فروشندگان و واردکنندگان سیم بکسل، تابلو های برق جرثقیل ، فروشندگان و وارد کنندگان شگل، تسمه ، زنجیر کمک بالابری برگزار خواهد شد.

 مهندس رضا عبدی رئیس چهارمین همایش و نمایشگاه سالانه استاندارد و ایمنی جرثقیل ها، لیفتراک ها، تجهیزات باربرداری و صنایع وابسته در ادامه در خصوص اینکه علت اصلی تشکیل این گردهمایی  و اینکه چقدر برگزاری این گونه گردهمایی در بالابردن سطح کارشناسان و صاحبنظران این حرفه مفید خواهد بود گفت : هدف از برگزاری این همایش این است که ما بتوانیم وضعیت موجود در کشور و دانش علمی از لحاظ تجهیزات شناسایی کنیم و از اعمال شتاب زده و عجولانه که باعث ضربه زدن به این صنعت می شود پیشگیری کنیم همچنین محورهایی نظیرافزایش سطح استاندارد های ایمنی و بازرسی فنی جرثقیل ها و صنعت حمل و انتقال بار "لیفتینگ" ،بررسی حوادث سالانه در سطح بافت شهری و صنعتی سراسر کشور و بافت، بررسی راهکار ها و روش های  کشور های پیشرفته را بازگو خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: از دیگر موضوعاتی که قرار است در این گردهمای داشته باشیم می توان به استانداردهای قبل از نصب وبهره برداری، در زمان استفاده أولیه ، بعد از بهره برداری و دوره ایی ،تعمیرات و نگهداری،اپراتوری و ریگری،ایمنی و پدافند غیرعامل HSE،حوادث و بحران ها،مدارک فنی و دفترچه های راهنما،استاندارد های طراحی و ساخت، ایمنی و آتش نشانی اشاره کرد.

عبدی درباره علت اصلی تشکیل این گردهمایی گفت:با توجه به فعالیت سال های گذشته ، از طریق به روز رسانی اطلاعات و تجربیات کشور های پیشرفته و همچنین حضور مهمان های از کشورهای پیشرفته چون المان و استرالیا و همچنین صنایع استفاده کننده از جرثقیل ها و بالابر ها در کشور و گسترش استاندارد سازی جرثقیل ها کاهش حوادث ناشی از استفاده از جرثقیل ها از جمله جرثقیل برجی- تاورکرین در پروژه های ساختمانی و جرثقیل های سقفی و دروازه ایی در صنایع و جرثقیل های متحرک و ماشینی بوده است و سعی بر ان شده است که از حضور کلیه فعالان حوزه جرثقیل های برجی- تاورکرین، جرثقیل های متحرک و جرثقیل های سقفی دروازه ای و فعالان تجهیزات کمک بالابری اسلینگ، شگل و تسمه بهره کامل جهت اشنایی کلیه فعالان با یکدیگر، برده شده است.

مهندس عبدی تصریح کرد:با توجه به اینکه این همایش در سطح ملی و بین المللی برگزار خواهد شد کارشناسان و صاحب نظران این حرفه می توانند دانش خودشان را بروز رسانی کنند زیرا با دعوت از متخصصان خارج از کشور از جمله امارات،استرالیا،سنگاپور و آلمان توانسته این پل ارتباطی میان صنعت پیشرفته و در حال پیشرفت از جمله کشورمان را برقرار کنیم .

وی گفت:در حال حاضر طول عمر دستگاههای ما تقریبا بالای 12 سال است و این رقم برای برخی از دستگاهها خیلی زیاد است و فاصله بسیار زیادی با استاندارها دارد که در همین خصوص از مسولین مربوطه درخواست داریم که از عملیات های شتاب زده خودداری کنند و در یک چارچوب همکاری و تعامل علمی و اصولی را داشته باشند.

این شامل مواردی همچون قوانین دستگاه های نظارتی می باشد که سال های قبل همکاری های اصولی و فنی با دبیرخانه این همایش داشته اند .

رئیس این همایش و نمایشگاه در پایان تاکید کرد: 80  درصد ازشرکت های فعال در زمینه لیفتینک و ارایه دهنده تجهیزات مدرن و بروز دنیا در این گردهمایی دارای نمایشگاه و غرفه هسستند.

چهارمین همایش و نمایشگاه سالانه استاندارد و ایمنی جرثقیل ها، لیفتراک ها، تجهیزات باربرداری و صنایع وابسته 4و3 شهریورماه امسال در پژوهشکده صنعت نفت برگزار می شود .

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 88930943 و یا به سایت WWW.PHQEVENTS.COM مراجعه نمایند .

لازم به ذکر است تلفن متصل به شبکه های اجتماعی موبایل با شماره 09128898594 در دسترس می باشد.