حضور صنعت جرثقیل ها در همایش و نمایشگاه جرثقیل و لیفتینگ و لیفتراک

حضور و شرکت تولید کنندگان ، فروشندگان انواع جرثقیل ها و تجهیزات و قطعات مرتبط به جرثقیل در چهارمین همایش و نمایشگاه جرثقیل، لیفتراک، لیفتینگ و صنایع وابستهیکی دیگر از گام های اساسی دبییرخانه همایش و نمایشگاه جرثقیل ها در جهت اشنایی فعالان و فروشندگان محصولات جرثقیل ها به یکدیگر برگزاری


نمایشگاه فروش جرثقیل ها می باشد.


تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی

تاورکرین با جرثقیل برج سازی یکی از دستاورد های مهم بشری می باشد که با توجه به توقع کاربر دارای انواع مختلف می باشد و در زمینه های برج سازی ، سد سازی ، سیلو سازی ، پل سازی و ... به کار گرفته می شود که خود می تواند در ارتفاعهای متفاوت با باربرداری های متفاوت در شعاع های متفاوت خدمت دهی نماید و چون قدرت مانور بسیار بالا در زمینه باربرداری جهت استفاده های گوناگون را دارا می باشد مورد توجه قشر عظیمی از صنعتگران ، در زمینه ی برج سازی و دیگر صنایع میباشد . تاور کرین نوعی جرثقیل برج سازی است که اجسام سنگین را جا به جا می کند. اغلب ، تاور کرین جسم سنگین را تا ارتفاعی معینی بالا برده و سپس اقدام به جا به جایی آن در شعاع های گوناگون می کند. با توجه به قدرت مانور بالای تاور کرین در زمینه ی باربرداری در صنایع مختلف از این وسیله استفاده می شود.
تاور کرین یا جرثقیل برجی از قطعات اصلی مشابه تشکیل شده است و در دال بتنی به زمین ثابت میشود و گاهی اوقات به طرف سازه متصل میشود . تاور کرین یا جرثقیل برجی اغلب بهترین ترکیب از ارتفاع و ظرفیت بلند کردن را دارد و در ساخت و ساز ساختمان های بلند استفاده می شود. پس از اتصال پایه به دکل می توان به تاور کرین یا جرثقیل برجی ارتفاع داد.علاوه بر این
دکل به واحد گردان (دنده و موتور) اجازه می دهد تا جرثقیل بچرخد. در بالای واحد گردان سه بخش اصلی وجود دارد: بازوی افقی بلند (بازوی کار یا فلش) بازوی افقی کوتاه (بازوی تعادل یا کنفلش) و کابین اپراتور.
بازوی فلش قسمتی از تاور کرین است که بار را حمل می کند.بازوی کنفلش حامل وزنه تعادل است که معمولا از بلوک های بتونی تشکیل شده و نیروی حاصل از بار را به مرکز جرثقیل منتقل می کند.
اپراتور، تاور کرین را ، یا از کابین بالای جرثقیل و یا بوسیله کنترل از راه دور از روی زمین کنترل می کند.در حالت اول کابین اپراتور در بالای جرثقیل متصل به قسمت گردان است یا در قسمت پایین آن قرار دارد.
اپراتور تاور کرین یا جرثقیل برجی با استفاده از موتورهای الکتریک سیم بکسل ها و قرقره های قلاب ، باررا کنترل می کند.قلاب بر روی گهواره متحرک فلش تاور کرین جرثقیل برجی قرار دا
رد.
جرثقیل های متحرک (جرثقیل ماشینی)

این نوع ماشین برای حمل و جابجایی بار و اجسام سنگین طراحی وساخته شده است و با توجه به کاربردهای متفاوت و توان کار در شرایط های مختلف در اشکال بسیار متنوع ساخته شده اند.
اما ویژگی قابل توجه جرثقیل موبایل قابلت جابجایی آن است که البته این امر در کمترین زمان و بدون نیاز به شرایط نصب تخصصی و استقرار آن صورت می گیرد.
پس یکی از مزیت هایی که باعث کاربرد روز افزون این نوع جرثقیل ها شده این است که در کمتر از یک ساعت میتواند آماده کاربری شود و محدودیت مکانی نسبت به سایر جرثقیل ها ندارد مثلا در یک پروژه ساختمانی برای بکار گیری تاور کرین نصب و راه اندازی تخصصی نیاز است که بازه زمانی و شرایط نصب خاص خود را میطلبد اما جرثقیل موبایل در زمان کوتاهی توسط اپراتور در محل جابجایی مستقر میشود.
جرثقیل موبایل را میتوان به دو بخش اصلی تقسیم نمود بخش اول تراک یا کشنده . بخش دوم جرثقیل هیدرولیک.
وظیفه اصلی بخش اول جابجایی و حمل جرثقیل است اما در بعضی موارد تراک یا کامیون حامل جرثقیل بیش از یک حمل کننده است.

سمت دوم یا جرثقیل یک سازه پیچیده است که تلفیقی از چندین مکانیزم است تا در مجموع بتواند ما را به هدف کاربری نزدیک کند از مکانیزم های کاربرده شده در جرثقیل میتوان از ادوات هیدرولیکی مکانیکی سازه های فلزی مدارات الکترونیکی انواع مکانیزمهای انتقال نیرو و حرکت سیستم های مبدل و ذخیره انرژی و... نام برد.
جرثقیل های سقفی و دروازه ای


امروزه در صنایع ،استفاده از ماشین آلات جابجایی مواد به منظور رسیدن به بهره وری بالا مورد استقبال مدیران و صنعتگران قرار گرفته و با توجه به سرعت پیشرفت روز افزون صنایع و نیاز به تسریع و تسهیل در جابجایی تجهیزات و محصولات و کمک به رعایت بهداشت کار و ایمنی صنعتی و همچنین رعایت موازین ارگونومی درکارخانجات ، معادن و انبارها بیش از پیش به چشم می آید . از مهمترین این نوع دستگاه ها جرثقیل سقفی است که در حمل و جابجایی مواد کاربرد فراوان دارد جرثقیل های سقفی از جمله دستگاه ها ی ضروری در تمام صنایع می باشد که بیشتر به عنوان رکن اصلی تولید در تمامی صنایع و کارخانجات می باشد، هر صنعت بزرگ و یا کوچک حتی در ابعاد یک کارگاه ساده نیز جهت جابجایی دستگاه ها و مواد اولیه و یا تولیدات خود نیاز به جرثقیل سقفی را احساس میکند. همینطور در انبارها، معادن ، صنایع نفت و گاز، پترو شیمی و نیروگاه های هسته ای …کاربرد جرثقیل سقفی کاملا مشهود است.

جرثقیل های سقفی با توجه به ابعاد هر سالن یا انبار متناسب با میزان وزن بار و همچنین نوع کار و تعداد شیفت کار در طول ۲۴ ساعت شبانه روز طراحی و ساخته می شود از این رو جرثقیل سقفی از جمله دستگاه هایی می باشد که در طراحی و ساخت آن باید پارامتر ها و فاکتور های بسیار زیادی لحاظ گردد و این است که ساخت این دستگاه ها را به یک نوع تخصص بدل کرده از طرفی به علت حساس بودن کار جرثقیل سقفی و ارتباط آن با حجم و وزن بالای بار در صورت بروز حادثه به علت سهل انگاری هرچند ناچیز در پروسه تولید عواقب جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت

یکی از اهداف مهم این سامانه این است که تمام فعالین و عرضه کنندگان و خریدارن و فروشندگان جرثقیل ها از این طریق بتوانند به سهولت نیازهای ماشین الات خود را برآورده سازند و همچنین محصولات خود را به فروش برسانند.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برای رزرو غرفه و همچنین شرکت در همایش می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با دبیرخانه همایش و نمایشگاه جرثقیل، لیفتراک، لیفتینگ و صنایع وابسته در ارتباط باشید :


021moshaver

02166742837

یا

شماره موبایل

09128898594

متصل بِه تمام شبکه های موبایل

یا

وبسایت

Www.PHQevents.com

مراجعه و

ثبت نام کنید